2019 BOB HINDE MEMORIAL
Junior Light & Heavy
Final
 
LAP TIMES (JUNIOR_LIGHT, JUNIOR_HEAVY CLASSES)
Date: 21/07/19 Started at: 11:39:25
Event: ZF102 Laps: 15
Weather: Sunny 14 degrees Starters: 12
Track: Hot to trot! Printed at: 20:12
No NameLap 1Lap 2Lap 3Lap 4Lap 5Lap 6Lap 7Lap 8Lap 9Lap 10Lap 11Lap 12Lap 13Lap 14Lap 15
JUNIOR_LIGHT class
3 Mitchell SAUNDERSON (NSW) 39.189 35.371 33.932 33.712 33.295 34.044 33.576 33.106 33.109 33.701 33.530 33.369 33.177 34.577 33.934
6 Reginald BARRY (NSW) 36.014 34.215 34.248 33.968 34.146 33.820 33.675 33.533 33.380 34.205 33.638 33.694 33.555 33.742 33.295
12 Conor ZIMMERMANN (NSW) 32.855 34.183 33.879 33.637 33.535 33.579 33.447 33.398 34.027 34.654 33.460 33.341 33.823 33.341 33.539
15 Hugh WHITE (NSW) 36.229 34.715 34.258 33.989 34.071 34.066 33.949 33.665 33.846 34.123 34.057 34.044 33.651 33.868 33.835
22 Luca BELARDO (NSW) 36.967 34.726 34.523 34.399 34.141 34.662 34.184 33.753 33.821 33.832 33.967 33.914 34.419 34.044 34.274
23 Carlin PHELAN (NSW) 38.180 37.609 34.996 34.998 34.602 35.372 34.735 34.605 35.001 42.089 35.319 35.966 35.008 35.415 35.202
24P Jack HAYES (NSW) 43.618 43.132 43.178 44.031 44.569 41.889 43.359 47.559 44.005 44.210 43.847 43.619
65 Joseph CAMILLERI (NSW) 36.367 34.327 34.345 33.910 34.055 33.724 33.798 33.665 33.478 33.890 33.689 33.824 33.831 34.697 43.967
73 Riley GRAY (NSW) 33.827 34.115 34.039 33.725 33.966 33.563 33.543 33.566 33.522 34.032 33.521 33.471 34.103 33.928 33.430
99 Baileey MUNDAY (NSW) 39.947 38.067 37.484 37.029 36.619 37.168 37.351 37.026 37.282 36.657 37.186 37.121 37.188 37.819
JUNIOR_HEAVY class
.9 Connor DUNN (NSW) 38.619 36.415 34.619 35.433 34.707 34.740 34.605 34.589 34.709 34.710 36.208 34.798 34.723 34.500 34.442
86 Charlie VONTHIEN (NSW) 38.462 35.820 34.786 34.276 34.273 34.658 34.303 34.143 34.290 34.493 34.143 34.202 34.289 34.180 35.941
JUNIOR_LIGHT class
JUNIOR_HEAVY class









Some errors in timing have occured.
Final only counts.
Manual lap scoring was used to ensure points for final grid is correct.
Chief Time Keeper: Clerk of Course: